Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną?

Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną?

12 kwietnia, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Czym jest pożyczka pod konsolidację? Pożyczki konsolidacyjne łączą generalnie rzecz ujmując wszystkie Twoje dotychczasowe zobowiązania w jedno zbiorcze. Dzięki temu nie musisz już pamiętać o terminie spłaty poszczególnych pożyczek. Tym samym zdołasz zapobiec sytuacji naliczania wysokich odsetek poprzez zwykłe gapiostwo.

Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną?

Pożyczka pod konsolidację pozwala także zmniejszyć kwotę comiesięcznie płaconej raty. Kiedy bowiem połączysz wszystkie długi w jeden, okres spłaty zadłużenia ulega znaczącemu wydłużeniu. W konsekwencji tego, każdego miesiąca w Twojej kieszeni pozostaje więcej pieniędzy.

Odłożenie spłaty zobowiązania

Jeśli jednak nie jesteś przekonany co do wzięcia pożyczki konsolidacyjnej, możesz również zgłosić się do swojego banku z wnioskiem o restrukturyzację zalegającego długu. Banki stosunkowo często decydują się udzielać tak zwanych wakacji kredytowych. Opcja taka pozwala zawiesić na pewien czas pobieranie należności od dłużnika. Zadłużenie zostaje pokryte dopiero wówczas, jeżeli sytuacja kredytobiorcy ulegnie poprawie.

Na restrukturyzację kredytu warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy nasze problemy finansowe mają typowo przejściowy charakter. Może stać się tak chociażby w przypadku chwilowego przestoju w miejscu pracy czy innych problemów z uzyskiwaniem regularnych dochodów. Należy mieć jednakże na uwadze to, że za zawieszenie spłaty kredytu przyjdzie ponieść jednorazową opłatę. Można być mimo to pewnym, że osiągnie ona znacznie mniejszy pułap w porównaniu do naliczanych odsetek za opóźnienia w spłacie kredytu.

Skorzystaj z opcji darmowej pożyczki

Pomoc w przypadku zadłużenia może stanowić także zaciągnięcie darmowej pożyczki w instytucji pozafinansowej. Parabanki często przygotowują dla nowych klientów oferty promocyjne, z których skorzystanie pozwala otrzymać pieniądze bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Taki stan rzeczy ma miejsce jednak tylko wtedy, gdy zaciągnięte środki zostaną spłacone w wyznaczonym terminie.

Z zestawieniem aktualnie obowiązujących bezpłatnych pożyczek możemy zapoznać się w Internecie. Portale finansowe przygotowują na swoich stronach cykliczne rankingi pozabankowych chwilówek. Ich śledzenie pozwala porównać aktualne oferty pod najbardziej istotnymi kryteriami, takimi jak maksymalna kwota pożyczki, czas spłaty, a także potencjalne opłaty na wypadek zwłoki.

Zobacz również Konsolidacja Chwilówek