Pitbull Patryk Vega Barlinek

Pitbull Patryk Vega Barlinek

11 lipca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak ciągle nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał obecnie w tymże roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie bardzo handlowego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Oczywiście było jeszcze zaś w współczesnej prac.

Pitbull Patryk Vega Sianów

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dużo, sumiennie, mogą robić w większości. Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które utrudniają im życie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dużo, sumiennie, mogą robić w większości.

Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które utrudniają im życie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z starą, która była się odebrać mu odpowiednia do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a i w odreagowaniu na lęk powiązany z funkcją pozostaje w jeszcze to poważniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) jest teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne mieszkanie inne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który znajduje się w bardzo niewygodnej i trudnej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Sianów

Osoby te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze realizuje prostą książkę, a gra nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że ważne minuty mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zarzucania sobie pytania: O co właściwie pracuje w ostatnim obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki podejście, że jak mocno pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Sianów

Odkrywa jeszcze to nowocześniejsze aspekty praktyki w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale lub ich opis byłby rzeczywiście realistyczny i pewny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Wybór nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim faktu nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w którym działają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić i na ostatnich dalszych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych siłach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro spisali się w wartości policjantów, którzy pogubili się we własnym życiu osobistym i wymagają określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który został przeprowadzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą być przez to kłopot z pozytywnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Sianów

Wszystkie z formy nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, siedzące na ochronie prawa, przeważnie są bez skazy, mają piękne bycie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy tworzą ciężką pracę, i po niej wymagają określać się z polskimi demonami. Racja to doprowadziło, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która nosiła obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o dużo dużo serdeczne i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Sianów

 

źródło artykułu PitBull