Pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód

12 kwietnia, 2019 0 przez Doradca Finansowy

W internecie aż roi się od ofert pożyczek na dowód. Małe kwoty są tam powszechnie dostępne dla każdego chętnego, bez konieczności okazywania zaświadczeń o dochodach czy wyciągów z konta bankowego. Aby uzyskać pożyczkę wystarczy pokazać swój dowód osobisty. Pożyczki przez internet to także doskonały sposób, aby pozostać anonimowym i zaciągnąć pożyczkę na dowód bez konieczności wychodzenia z domu. Pożyczki na dowód niestety niosą za sobą również spore zagrożenia, wynikające z łatwości uzyskania takiej pomocy.

Pożyczka na dowód

Szybkie pożyczki to coraz popularniejsze rozwiązanie finansowych problemów wśród Polaków. Pomimo tego, że zazwyczaj wiążą się one z prowizjami wyższymi niż pożyczki uzyskane w banku, nie maleje ilość zaciąganej w ten sposób gotówki. Jak wynika z badań BIK, Polacy są zadowoleni z usług, które świadczą firmy pożyczkowe. Największa ich zaletą jest łatwy sposób otrzymania pożyczki, ponieważ aby tego dokonać należy posiadać jedynie dowód osobisty. Wiele firm, udzielających pożyczek na dowód nie weryfikuje historii kredytowej BIK zainteresowanego pożyczką. Nie wymagają one także zaświadczeń o dochodach, ani wyciągów z rachunku bankowego. Swoje pożyczki takie firmy opierają jedynie na podstawie danych z dowodu.

Firmy pożyczkowe, udzielające pożyczek przez internet, doskonale poznały zapotrzebowanie polskich konsumentów, dlatego zdecydowały się na udzielanie szybkich pożyczek na dowód. Wielu klientów zwyczajnie nie ma czasu na zbieranie, wymaganych przez banki, dokumentów i w wyniku niespodziewanych okoliczności są „pod ścianą”. Dla nich liczy się czas, a na drugi plan schodzą koszty. Dlatego wybierają oni właśnie firmy pożyczkowe, które przelewają wymaganą kwotę nawet w 15 minut. Pożyczki na dowód różni od pożyczki długoterminowe online czas na ich spłatę.

W tym pierwszym przypadku zazwyczaj umowy zawierane są na 30 dni i w tym czasie zaciągnięte zobowiązanie musi zostać spłacone całe, w jednej racie. Możliwe jednak są przedłużenia, choć wiążą się one z dodatkową gotówką.
Firmy pożyczkowe na podstawie swojego własnego doświadczenia coraz częściej dbają o to, aby zaciąganie pożyczek było odpowiedzialnym sposobem na wyjście z finansowego dołka.

Dlatego należy pamiętać, że korzystanie z usług firm pożyczkowych jest przeznaczone jedynie dla osób, które mają stu procentową pewność spłacenia zadłużenia.

Pożyczka na dowód to niestety także ogromne narzędzie w rękach oszustów. Skoro do wzięcia pożyczki wystarczą dane z dowodu osobistego, wystarczy ukraść kogoś portfel, żeby mieć możliwość zaciągnięcia na jego nazwisko pożyczki. Sprawa nie jest jednak taka łatwa, ponieważ w celu zabezpieczenia większość firm pożyczkowych uzależnia udzielenie pożyczki od wykonania przelewu weryfikującego dane osobowe, zawarte w dowodzie. Jeśli dane nie będą się zgadzały, pożyczka nie zostanie przelana na konto podane przez wnioskującego. Dlatego tak ważne jest to, aby pilnować swojego dowodu osobistego, a w razie jego zaginięcia jak najszybciej udać się do najbliższego banku, ponieważ banki mają możliwość natychmiastowego poinformowania odpowiedniego urzędu o takim fakcie, co skutkuje zablokowaniem takiego dokumentu.

Pożyczki na dowód to doskonałe rozwiązanie, w przypadku kiedy potrzebujemy szybkiej i dodatkowej gotówki. Nie musimy martwić się o kompletowanie odpowiednich dokumentów, wystarczy, że weźmiemy ze sobą dowód osobisty. Pożyczanie przez internet jest także doskonałym sposobem na uzyskanie pieniędzy wtedy, kiedy mieszkamy w małym mieście, gdzie nie ma stacjonarnego oddziału firmy pożyczkowej. Jest to również anonimowy sposób, który nie wymaga poręczycieli czy zgody małżonka na uzyskanie finansowej pomocy.

Aby jednak nie dać się oszukać, należy przed zaciągnięciem pożyczki dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej. W tym celu przede wszystkim należy sprawdzić dane firmy, czy są aktualne oraz prawidłowe. Bardzo dobrym nawykiem jest także sprawdzenie ostrzeżeń na oficjalnej stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Są tam umieszczane informacje o wszelkich wątpliwościach KNF co do legalności działania konkretnych firm, mianujących się pożyczkowymi.