Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

21 czerwca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na rzecz zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być niemal idealne. Że coraz częściej ogłasza się, iż są to oszuści zarabiający na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na prostą i dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to spółka interesująca się sprzedawaniem problemów z różnej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te robione są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma określa się kreatywnością i godzi się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prac, który postępuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie więc posiada polegać na bronieniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Mamy zatem wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o odpowiedni związek z klientem, i gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety prezentuje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i uważa, iż będziemy dokonywać w spółce o odpowiedniej renomie. Obiecują nam radę i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać stanowi taż pozycja, i samo, czego się dowiadujemy więc to, że do polskich działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje toż ostatnia możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje i naszego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja przedmiotów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Wykazuje się jednak, że klienci nigdy tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W stosunku spośród ostatnim, że wydajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, może ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard ujawniają się sprytem, ponieważ w wypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, zatem on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Ponieważ toż tak my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ to przecież my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie trafiają do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba być niezwykle delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi zatem główny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane nasze cele. Trzeba myśleć na obecne oferty, w których nie zostały podane szczegóły a też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, jacy będę wybierali wziąć z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !