Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

24 lutego, 2020 0 przez Doradca Finansowy

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór przylega do Ciebie! Gdy chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we prywatnej kuchni, na pewno zastanawiasz się, jakie danie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że jesteś przed dylematem: wyciskarka do owoców czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz też zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do skutków i warzyw lub że jednak elektryczna? Lub w Twoim przypadku sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze stali nierdzewnej lub innych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy pomóc Ci rozstrzygnąć tę myśl.

Ręczna wyciskarka do soków: czyli toż wersja dla Ciebie?

Rozpocznijmy z tego, jakie typy wyciskarek ręcznych mamy dzisiaj na placu. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na ostatnim, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić produkt na pół i ruchem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz również wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Innym rodzajem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której wygląd przywodzi na badaj klasyczne maszynki do ciała.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto być na pomocy?

Co powinniśmy wiedzieć na temat wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru mamy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, które zajmują szersze zastosowanie. Co więcej, wyciskarki ślimakowe dzielimy na proste i poziome. Wyciskarki pionowe z normy są wyposażone w pewien ślimak, chociaż odpowiedzialne są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z serii wyciskarki poziome posiadają dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń powinien stanowić uzależniony naszymi osobistymi oczekiwaniami. Co więc nazywa?

Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca – wtedy potrafi stanowić dokładne, jeśli nasza kuchnia stanowi niezwykle delikatna, mamy ograniczoną ilością szafek, czy nasz blat jest teraz wystarczająco zagospodarowany domowymi meblami i chce nam na mniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma idealnie dodaje się do wyciskania wyciągu z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki proste są popularne w użytkowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na przygotowywanie np. makaronu. Warto dać na ostatnie przyczynę wybierając odpowiedni model. Określ swoje życzenia i zastanów się, na których funkcjonalnościach szczególnie Aktualni chce, jeśli masz sens zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Trafiliście do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, lub że jednak wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce ale z Ciebie oraz Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w relacje z potrzeb, wyciskarkę możesz wynieść ze sobą oraz w środowiska, w jakich nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają możliwość przygotowania soków z dalekich składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w współczesnym aspekcie!)
stosunkowo niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz używać siły swoich mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele modeli wyciskarek jest również nowe funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru jesteś wyciskarki proste i poziome

REASUMUJĄC: to, na którą wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, powinno stanowić określone z Twoich indywidualnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak i wyciskarki ślimakowe są własne właściwości. Wyciskarki ręczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli często odwiedzasz, a mimo pełnia nie chcesz czynić z przyrządzania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź myśli o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich właściwości z naturalnymi potrzebami i przeanalizuj możliwości, które dają oba rozwiązania. Nie poruszaj pochopnej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa